foto1
Profesjonalne studio nagrań
foto1
Sala konferencyjna
foto1
Dyskusyjny Klub Filmowy
foto1
Wielopoziomowy kompleks
foto1
Realizacja artystyczna

hair saloonDolnośląski Inkubator Art -Przedsiębiorczości to miejsce dla Ciebie - wspieramy działalność kreatywną

+48 74 64 56 421
Kom.+48 609 120 070

Plan zajęć

Aktualny plan zajęć

(Pobierz w formacie .pdf)

Facebook

Okiem fotografa

Art Inkubator

    Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości mieści się w Bielawie w byłym zabytkowym biurowcu Bielawskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Bielbaw” S.A. Adaptacja budynku na potrzeby Art-Inkubatora miała na celu zniwelowanie negatywnych skutków upadku przemysłu włókienniczego w  Bielawie i stworzenie korzystnych  warunków dla powstawania i rozwoju w Gminie Bielawa, mikro i małej przedsiębiorczości. Wnioskodawcą i głównym inwestorem zadania była Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego Spółka z o.o.

 


    Remont budynku Art-Inkubatora rozpoczęto w marcu 2012  roku.  Dzięki dobrej organizacji prac i zaangażowaniu wykonawcy proces adaptacyjny przebiegał bardzo szybko i  został zakończony po niespełna jedenastu miesiącach od daty rozpoczęcia inwestycji. W wyniku przeprowadzonej modernizacji powstało 20 lokali biurowych z przeznaczeniem na działalność w sektorze kreatywnym.


    Oprócz lokali biurowych w Inkubatorze powstały również: 3 sale taneczne z zapleczem szatniowym, studio nagrań ART-REC, pracownia ceramiki, biuro inkubatora, filmowy klub dyskusyjny, klub poetycki, Art-Galeria, studio obróbki dźwięku, studio obróbki obrazu, studio animacji komputerowej, sala szkoleniowa i sala konferencyjna. Ponadto na parterze budynku znajduje się kawiarnia, a w części biurowca wydzielonej z projektu ulokowano Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzięki tym zabiegom Art-Inkubator stał się wymarzonym miejscem dla artystów, grafików, fotografów i filmowców, czyli po prostu dla ludzi, którzy swoją pasję chcą zamienić w biznes. W celu likwidacji barier architektonicznych zamontowano windę obsługujący wszystkie poziomy obiektu i szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych.


    W roku 2015 oddano do użytku budynek przy ul. Piastowskiej 19a, czyli Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości etap II, w którym mieści się między innymi sala widowiskowa i pomieszczenia biurowe.


Copyright © 2024 Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości